Sobotka se po incidentu na mítinku v Brně vrátil do kampaně

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Předvolební mítink ČSSD ve Vyškově

Pondělí

Bohuslav Sobotka se po incidentu v Brně opět vrátil do předvolební kampaně ČSSD. Dnes absolvoval mítink v okresním městě Vyškov za účasti přibližně 300 lidí. Místopředseda ČSSD představil program strany a pohovořil s občany. Pro ČTK řekl, že i nadále nebude využívat ochranky či bodyguardů, jelikož to nedělal ani jako ministr financí. Doprovodným programem mítinku bylo vystoupení Železného Zekona za moderování brněnského moderátora Aleše Zbořila.

Sobotku v Brně před čtyřmi dny napadl opilý muž, který ho udeřil pěstí. Muž zaútočil na Sobotku úmyslně; už na mítink přišel s úmyslem pomstít se bývalému ministrovi za to, jaké odpovědi od něj z rezortu financí dostával ohledně svých žádostí týkajících se deregulace nájemného. Sobotka byl po ráně do hlavy otřesený a strávil jednu noc po mítinku v nemocnici.

Zdroje[editovat]

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Pernak1 (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.

  • Sobotka se po zranění na mítinku vrátil do kampaně. České noviny.cz [online]. 2010-05-10 [cit. 2010-05-10]. Dostupné z: [1].
  • JEŘÁBEK, Petr. Sobotka se vrátil. S límcem. Vyškovský deník [online]. 2010-05-10 [cit. 2010-05-10]. Dostupné z: [2].