Přeskočit na obsah

Soukalové utekl bronz o 6 vteřin

Z Wikizpráv

Úterý

Gabriela Soukalová (archivní foto)

Gabriela Soukalová se v Krásné Poljaně ze startovní 29. pozice se ztrátou minuty a jedenácti sekund díky dobré střelbě nakonec vyšvihla ve stíhacím závodě žen na 10 km na konečné čtvrté místo. Bronz jí utekl o pouhých 6 sekund. První skončila s přehledem Běloruska Darja Domračevová, druhá Norka Tora Bergerová a třetí Slovinka Teja Gregorinová. Češka Veronika Vítková se pořadím propadla z 16. na 21. místo.

Do závodu vyjela s nejlepší pozicí Ruska se slovenským pasem Anastasia Kuzminová. Její náskok 20 sekund se ale ztenčoval a kvůli pomalejšímu běhu a váhání při jinak bezchybné první střelbě se náskok zmenšil na polovinu. Při první střelbě neminula ani Soukalová, která se posunula na konec druhé desítky, zato Vítková jednou netrefila.

Kuzminovou následně dotáhla Domračevová, která s ní tak vytvořila vedoucí skupinku. Na druhé položce ale Kuzminová jednou minula a nechybující Domračevová tak převzala vedení. Soukalová ani Vítková nechybovaly a Soukalová se posunula na desáté místo.

Na třetí střelnici, první stojce, Domračevová opět nechybovala a upevnila svojí vedoucí pozici. Nechybovala ani Soukalová, která se posunula hned na páté místo. Na bronz ztrácela pouhé 3 sekundy.

Na čtvrté střelnici do té doby neomylná Domračevová minula, ale i tak jí zůstal při výjezdu ze stojky dostatečný náskok a jela si tak pro výhru. Předposlední terč netrefila ani Soukalová, ale na bronz jí i tak chyběla jen půlsekunda. V běhu ji ale předstihla Gregorinová a Semerenková. Druhou stihla předběhnout zpátky a do cíle doběhla jako čtvrtá se ztrátou 6 sekund na medaili.

Radost Soukalové po úvodním smutku

[editovat]

Po nezdaru v úvodním sprintu byla Soukalová smutná, což se dnešním závodem obrátilo: „Jsem o hodně klidnější. Říkám si, že i kdyby se teď už nic nepovedlo, tak mi spadl kámen ze srdce. Sice je to brambora, ale je prostě senzační,“ usmívala se.

Do závodu dala Soukalová všechno a výsledkem byla spokojená: „Všichni se mě ptají, jestli jsem zklamaná, ale já vůbec nejsem. Byl to velmi dobrý výkon. Před závodem jsem si říkala, že bych mohla být s čistou střelbou do desítky, ale že by to vyšlo i s jednou chybou na čtvrté místo, to jsem si ani nepomyslela. Víc to nešlo,“ pronesla pro ČT Sport.

Radoval se i trenér: „To už by byla hodně velká pohádka, z devětadvacátého místa dojít na medaili, v to jsem ani nedoufal. Byl to další nádherný závod. A Gabča ještě neřekla poslední slovo,“ sdělil iDnes.cz Ondřej Rybář.

Z olympiády si Domračevová odváží svou první zlatou medaili, ve Vancouveru byla třetí. Bergerová má rovněž svou druhou olympijskou medaili, Gregorinová první.

Další reprezentantka Česka Eva Puskarčíková skončila dvaačtyřicátá, Jitka Landová dvaapadesátá.

Zdroje

[editovat]
  • jir. Stíhačku suverénně ovládla Domračevová, Soukalová doběhla čtvrtá. ceskatelevize.cz [online]. 2014-02-11 [cit. 2014-02-11]. Dostupné z: [1].
  • KUČEROVÁ, Martina; MACEK, Tomáš. Biatlonistka Soukalová dohnala velkou ztrátu a skončila těsně čtvrtá. iDNES.cz [online]. 2014-02-11 [cit. 2014-02-11]. Dostupné z: [2].

Externí odkazy

[editovat]