Přeskočit na obsah

Sparta na Spenglerově poháru neuspěla

Z Wikizpráv

Středa

Spenglerův pohár

Hokejisté Sparty na Spenglerově poháru v Davosu skončili před branami semifinále, aniž by vyhráli jediný zápas. Jejich účinkování uzavřela prohra po prodloužení s reprezentací Kanady 3:4. Kanadu čeká v semifinále domácí HC Davos, druhou dvojici sestaví SKA Petrohrad a HC Servette Ženeva.

Kanada vedla už 2:0, když krátce před polovinou utkání konečně střelecky uspěl jeden z pražských hráčů – ve skutečnosti ale švýcarská posila pro turnaj Emanuel Peter. Brendan Bell ještě jednou vrátil Kanadě dvoubrankové vedení ve 32. minutě, ale Sparta během čtyř minut vyrovnala díky zásahům znovu Petera a Výborného. Zápas dospěl do prodloužení, ve kterém ale Pražané sami soupeři pomohli, když špatným střídáním porušili pravidlo o počtu hráčů na ledě. Následnou přesilovku čtyř proti třem využil Micki Dupont a jeho druhý gól na turnaji byl pro Kanadu postupový.

Sparta obsadila v základní Torrianiho skupině až poslední místo, když podlehla postupně Ženevě 3:4 a Petrohradu 1:4. V pre-semifinále (čtvrtfinále) pak narazila na druhý tým ze skupiny bratří F. a H. Cattiniů Kanadu.

Série porážek Sparty na tradičním vánočním turnaji v Davosu tak narostla už na devět zápasů - její poslední vítězství jí zajistilo postup do finále v roce 2004, od té doby ale už jen prohrává. V letech 1962 a 1963 Sparta turnaj vyhrála.

Zdroje[editovat]

  • Sparta prohrála s Kanadou a semifinále Spengler Cupu si nezahraje. iDNES.cz [online]. 2010-12-29 [cit. 2010-12-29]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • Oficiální stránky (statistiky, zápis ad.)