Přeskočit na obsah

Spojené arabské emiráty zavřely 40 firem nelegálně obchodujících s Íránem

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Podle pondělního oznámení Gulf News zavřely Spojené arabské emiráty na 40 firem, které jsou podezřelé, že působí jako zásobovatelé Íránských revolučních gard či jiným způsobem podporují íránský program jaderného zbrojení a porušují rezoluci 1929 Rady bezpečnosti Organizace spojených národů.

Zdroj novinám řekl, že „činnost jakékoliv společnosti v Spojených arabských emirátech, které bude prokázána vazba na Íránské revoluční gardy nebo jiné entity adresované Organizací spojených národů, bude okamžitě zastavena“.

K události dochází poté, co se Rada bezpečnosti rozhodla uvalit na Írán už čtvrté kolo sankcí kvůli jeho jadernému programu. Společnosti zavřené arabskými emiráty údajně obchodovaly s vybavením nebo praly peníze, prozradil pod podmínkou anonymity zdroj, a pokračoval: „Spojené arabské emiráty jsou odhodlány dostát svým závazkům v rámci globálního úsilí o nešíření (jaderných zbraní).“

Zdroje

[editovat]
  • SALAMA, Samir. UAE tightens noose on front companies. Gulf News [online]. 2010-06-21 [cit. 2010-06-24]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • GONN, Adam. UAE Shut 40 Firms for Illegal Trade with Iran. The Media Line [online]. 2010-06-22 [cit. 2010-06-24]. Dostupné z: [2]. (anglicky)