Srážka nákladního automobilu s vlakem zastavila dopravu z Bratislavy do Galanty

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Pátek

Slovenský vlak, ilustrační foto

Osobní vlak se dnes odpoledne srazil s nákladním automobilem na nechráněném železničním přejezdu poblíž obcí Bernolákovo a Ivanka pri Dunaji. Nehoda si vyžádala řidičův život a na železniční trati mezi Bratislavou a Galantou musela být přerušena doprava.

Cestující ve vlaku zraněni nebyli, jak informovala tisková mluvčí železnic Martina Pavliková. Při srážce navíc došlo k poškození trakčního vedení, což znemožnilo provoz na uvedeném úseku i technicky.

Na slovenských železnicích došlo k nehodě i ve čtvrtek večer, kdy v obci Šenkvice vlak usmrtil muže. Mluvčí železniční policie Ľubica Zoňová v tiskové zprávě k tomuto uvedla, že podle strojvedoucího muž stál na trati, díval se směrem k lokomotivě a hlavně nereagoval na výstražná znamení. Strojvedoucí se sice pokoušel vlak alespoň zpomalit pomocí rychlobrzdy, avšak zastavit se mu jej nepodařilo. Usmrcená osoba u sebe po ohledání neměla žádné doklady.

Zdroje[editovat]

  • Pri Bratislave sa zrazil vlak s autom, vodič auta neprežil. Pravda [online].  [cit. 2008-10-24]. Dostupné z: [1]. (slovensky)