Přeskočit na obsah

Srážku tří vozidel u Panenského Týnce nepřežilo osm lidí

Z Wikizpráv

Středa
(aktualizováno 10. března 2008)

Na silnici I/7 nedaleko Panenského Týnce na Lounsku se kolem půl sedmé večer srazila dodávka značky Ford Transit s osobním autem Škoda Fabia a kamiónem Renault Magnum. Při nehodě zahynulo všech osm cestujících v dodávce, řidič Škody utrpěl lehká zranění.[1] [2]

Podle policie řidič Škody Fabie krátce před místem, kde se vozovka rozšiřuje do dvou pruhů, předjížděl kamión. V protisměru proti němu jela dodávka. Škoda se jí nestačila vyhnout a bočně do ní narazila. Po nárazu se dodávka stala neovladatelnou a přejela do protisměru, kde se čelně střetla s kamiónem. Všech osm lidí v dodávce na místě zemřelo. Na místě zasahovala lounská hasičská jednotka, záchranáři a policisté. Silnice byla kvůli vyšetřování nehody a odklízení následků uzavřena až do druhé hodiny ranní.

Policie zatím kvůli nehodě nikoho neobvinila. Domnívá se však, že její příčinou byla pravděpodobně vysoká rychlost a nesprávné předjíždění.[3] Dechová zkouška vyloučila u řidiče škodovky i kamiónu požití alkoholu před jízdou.

V dodávce cestovali zaměstnanci zámečnické a vodoinstalační firmy Ziki z Postoloprt, kteří jeli na noční směnu na stavbu poblíž Kralup nad Vltavou.[4] Všichni byli muži ve věku od 23 do 64 let, šest z nich pocházelo z Postoloprt a okolí. Od rána se jejich příbuzní a přátelé sjížděli k místu neštěstí, kam přinášeli květiny a svíčky.

Kamión vezl železný materiál z Hrádku u Rokycan do válcoven v Chomutově, Škoda Fabia byla služebním autem Českých drah.[5]

Silnice I/7 bývá označována za nejnebezpečnější trasu v Ústeckém a Středočeském kraji. Tragické nehody se na ní stávají často. V roce 2005 na ní při srážce osobního a nákladního auta zahynulo 5 lidí. V roce 2001 se na obchvatu Loun na téže silnici čelně srazila dvě osobní auta, přičemž zahynulo všech 7 lidí v nich.

Dnešní nehoda je však nejtragičtější na českých silnicích od 8. března 2003, kdy při havárii dvoupatrového zájezdového autobusu nedaleko Nažidel na Českokrumlovsku přišlo o život 19 cestujících.

Aktualizace 10. března 2008

[editovat]

Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání řidiče Škody Fabie. Za ublížení na zdraví s následkem smrti mu hrozí až 10 let vězení.

Reference

[editovat]
  1. Idnes: Osm lidí zemřelo v mikrobusu po střetu s kamionem
  2. Novinky: Při nehodě kamiónu a mikrobusu na Lounsku zemřelo osm lidí
  3. Idnes: Tragédii u Loun odstartoval manévr řidiče fabie, podívejte se
  4. Novinky: Obec šokovala tragická nehoda dodávky, při níž zemřelo osm lidí
  5. Nova: VIDEO: Tragická nehoda na Lounsku: Jak se to stalo?