Stanice metra Národní třída bude uzavřena 16 měsíců

Z Wikizpráv

Pondělí

Stanice metra Národní třída

Stanice metra Národní třída bude uzavřena po dobu šestnácti měsíců. Důvodem je nezbytná rekonstrukce a hlavně výstavba multifunkčního objektu Copa Center na místě současného výstupu z metra.

Vlaky tudy budou pouze projíždět, neboť Národní třída má jen jeden výstup vedoucí k obchodnímu domu Tesco (dříve Máj). Přestože druhý východ do Lazarské ulice byl plánován a i zanesen do některých nákresů, zrealizován nebyl. Dopravní podnik tak využije výstavbu administrativního komplexu Copa Center švýcarského investora, díky kterému zanikne současný nepříliš oblíbený vestibul metra (přesune se do podzemí), stánky s občerstvením také zmizí a náměstíčko za stanicí se zmenší.

Uzavření stanice vyvolalo protesty mnohých obyvatel, kteří argumentují, že kvůli zájmům investora nemůže být uzavřena frekventovaná stanice metra v centru hlavního města. Začali proto sepisovat i petici, kam se podepsalo už tři tisíce lidí. Dopravní podnik kontruje - uzavírka stanice se využije k důkladné rekonstrukci Národní třídy. Zástupci DP odmítají aktivity odpůrců a z iniciace petice podezřívají majitele obchůdků postavených v blízkosti vestibulu - ty totiž mají zaniknout. Přestože mnohé přestavby podzemního nástupiště stanice byly provedeny již po povodních roku 2002, zevrubná rekonstrukce, včetně výměny původních sovětských eskalátorů, je považována za nezbytnou.

Zdroje[editovat]

  • Stanice metra Národní třída potřebuje rekonstrukci. ČT24 [online].  [cit. 2008-09-22]. Dostupné z: [1].