Strana zelených volí svého předsedu

Z Wikizpráv

Sobota

Dana Kuchtová, bývalá ministryně školství a první místopředsedkyně strany, je hlavní oponentkou současného předsedy Martina Bursíka usilující o post předsedy strany

Na několikadenním sjezdu Strany zelených v Teplicích se řeší názorové rozpory strany a volí se její nový předseda. V sobotu v poledne svoji kandidaturu na nejvyšší post ve straně přijalo celkem šest lidí, včetně dvou nejvýznamnějších - Martina Bursíka a Dany Kuchtové.

Zbylí kandidáti, mezi které patří například Jan Linhart, Arnold Nowak, či Jiří Růžička, se vyslovili k současnému vedení většinou kriticky - napadli hlavně smlouvu o americkém radaru a reformu zdravotnictví. Projev posledního z uvedených byl asi nejemotivnější a nejostřejší a nevyhnul se nesouhlasným reakcím, které jej přerušovaly.

V pátek navštívil teplický sjezd delegátů SZ i předseda vlády Topolánek, který přednesl velmi emotivní projev, odsuzující současné praktiky některých médií a poslanců (Vlastimila Tlustého, Jana Moravy). Krátce po svém proslovu sál opustil a odjel se na víkend rekreovat.

Zdroje[editovat]

  • Volbu šéfa zelených oddalují obstrukce, o post usiluje šest kandidátů. iDNES.cz [online].  [cit. 2008-09-06]. Dostupné z: [1].