Světový pochod za mír dorazí do Prahy

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Pondělí

Světový pochod za mír a nenásilí dorazí do Prahy. Veřejné shromáždění lidí, kteří chtějí podpořit svět bez válek a násilí vyvrcholí mír-párty, která se uskuteční na Václavském náměstí v úterý v 17:00.

Oficiálních stránky projektu uvádí, že akci podpořilo pět úřadujících prezidentů a prezidentek.[1] Podle České televize odmítli nabídku alespoň symbolicky se k myšlence připojit pouze dva prezidenti – čínský Chu Ťin-tchao a český Václav Klaus.[2] V řadách příznivců akce převažují levicoví, popřípadě environmentalističtí politici a aktivisté. V České republice podpořili pochod např. Olga Zubová, Pavel Bém, Rudolf Hrušínský nebo Věra Chytilová.[3] V budově senátu se má při příležitosti akce konat konference a předseda Poslanecké sněmovny Miroslav Vlček se setká se zástupci pochodu.

Světový pochod začal 2. října na Novém Zélandu a skončí 2. ledna v Argentině.

Zdroje[editovat]

  1. Endorsing personalities and organisations [online]. The World March for Peace and Nonviolence. Dostupné online. (anglicky)
  2. Světový pochod za mír je v Praze, Klaus ho nepodpoří. Česká televize [online].  [cit. 2009-11-02]. Dostupné z: [1].
  3. Endorsing personalities and organisations – Czech Republic [online]. The World March for Peace and Nonviolence. Dostupné online. (anglicky)