Přeskočit na obsah

Téma televizní reality show se dostalo na divadelní scénu

Z Wikizpráv

Pondělí

Znak Uherského Hradiště

Nová divadelní hra, kterou připravilo uherskohradišťské Slovácké divadlo, se jmenuje Little Sister a jejím tématem jsou televizní reality show. Její premiéra se konala na Malé scéně, v režii Martiny Schlegelové.

Dramatička Radmila Adamová ve hře rozvíjí příběh hlavní hrdinky, která se přihlásí do televizní reality show a v touze získat první cenu propadne virtuální realitě natolik, že zapomene na skutečný život včetně své malé nemocné sestry. Hlavní dvojroli obou sester ztvárnila Alžběta Kynclová.

Tvorby inscenace se zúčastnil i Emil Zajac, který se sám zapojil do první řady reality show Vyvolení na Primě. Kynclová prý show sama sledovala a odnesla si z ní dojem, že účinkující brzy ztratili pocit neustálé kontroly, což byl jeden z omylů, z nichž Zajac herce vyvedl.

„Slovácké divadlo dokazuje, že drží krok s dobou a uváděnými inscenacemi reaguje na dění okolo,“ charakterizoval zařazení Little Sister do programu divadla jeho mluvčí a herec Josef Kubáník.

Zdroje[editovat]

  • vrt. Dnes - reality show. Dobrý den s kurýrem [online]. 2008-10-27 [cit. 2008-10-29]. Dostupné z: [1].
  • MESZÁROS, Josef. Little Sister – tak trochu jiná reality show. Scena.cz [online]. 2008-10-27 [cit. 2008-10-29]. Dostupné z: [2].