Přeskočit na obsah

Tajfun Nesat zasáhl filipínskou Manilu

Z Wikizpráv

Úterý

Obří tropická bouře zasáhla hlavní filipínské město Manila, kde porážela stromy a zaplavila ulice. Ve městě se zastavila doprava i obchod, školy a úřady zůstaly zavřené. Tisíce lidí musely být evakuovány. O život přišlo nejméně sedm osob.

Čtyři oběti nepřežily zřícení jednoho z domů, kterých se hroutí víc, jak to potvrzuje dobrovolnice Červeného kříže Myrna Ugayová: „Voda způsobila, že se domy rozpadají. Od rána tu silně prší. Požádali jsme obyvatele o evakuaci, protože voda od pobřeží se vzdouvá,“ řekla. Nemocnice v centru města musela přemístit pacienty z přízemí.

Podle úřadů zasáhl tajfun Nesat dvakrát širší oblast než obvyklé bouře svého typu. Nyní pokračuje v postupu Jihočínským mořem. Prezident Benigno Aquino na návštěvě v Japonsku ale uklidňoval, že jeho země je na podobné katastrofy dobře připravená, protože ji zasahuje více než 20 tropických bouří za rok. „Proto věřím, že zodpovědné organizace jsou opět v akci. Bohužel hodně prší a zároveň je nepříjemné, že k tomu došlo v období přílivu, takže se hladina hodně zvedla. Například na bulváru Roxas tak byla docela bouře. Ale myslím, že do odpoledne budou obnoveny dodávky elektřiny,“ řekl.

Zdroje

[editovat]