Tanečník Onder chce do zastupitelstva města Sokolova

Z Wikizpráv

Pátek

Tanečník Jan Onder, který dvakrát zvítězil v televizní show StarDance, chce vstoupit do lokální politiky. Objevil se na kandidátce ODS a nezávislých ve městě Sokolově. Místo mu nabídl nynější místostarosta města Ladislav Sedláček.

„Chci se prostě aktivně podílet na dění ve městě, ve kterém budu žít a jednou i založím rodinu. Žádný velký politik ze mě asi nebude, kvůli prospěchu to nedělám. Mám svůj byznys a jsem slušný člověk,“ řekl Onder, podle kterého jsou slušní lidé i všichni současní sokolovští politici, v koalici i v opozici.

Tanečník a taneční instruktor Onder si získal popularitu, když zvítězil s herečkou Danou Batulkovou ve StarDance v roce 2008. O dva roky později si navíc vytančili vítězství i s atletkou Kateřinou Baďurovou a ještě skončil jednou druhý. V poslední době je vidět hlavně díky svému televiznímu pořadu Taneční hrátky s Honzou Onderem, ve kterém na dětském programu České televize ČT :D učí tancovat dětské diváky.

Onder je na 11. místě kandidátky, takže spíš menší šanci na zvolení. V posledních volbách ODS získala sedm mandátů v 27členném zastupitelstvu, a to byla v celostátním měřítku v mnohem lepší kondici.

Kdyby nicméně byl díky preferenčním hlasům Onder zvolen, své zodpovědnosti by se prý nezřekl.

Zdroje[editovat]

  • Jan Onder: Jsem slušný člověk a politik ze mě asi nebude. Deník.cz [online]. 2014-08-08 [cit. 2014-08-08]. Dostupné z: [1].