Přeskočit na obsah

Thurston Moore vystoupil v Praze

Z Wikizpráv

Pátek

Thurston Moore

Americký hudebník Thurston Moore, který po dobu třiceti let vedl experimentální rockovou skupinu Sonic Youth, vystoupil se svou novou kapelou v Praze. K vystoupení, při kterém jej doprovodil druhý kytarista James Sedwards, bubeník Steve Shelley a baskytaristka Deb Googe, došlo v Lucerna Music Baru.

Šestapadesátiletý hudebník je aktuálně na turné k propagaci svého posledního sólového počinu The Best Day, který nahrál se stejnými hudebníky, kteří jej doprovázejí i při koncertech. Šlo o jeho vůbec první koncert při evropské části turné.

Při pražském koncertě hrál převážně skladby z nového alba a v mezihrách často docházelo k improvizovaným hlukovým pasážím, často tvořeným zpětnou vazbou elektrických kytar. Skladby z aktuálního alba tvořily základní set koncertu, v přídavcích pak došlo i na dvě písně z jeho sólového debutu Psychic Hearts (1995). Jako předkapela se při koncertě představila česká trojice Please The Trees.

Zdroje[editovat]

  • Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Radiosaltbird (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.