Tradice přetrvávají… Příjezd Krakonoše

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Sobota

Krakonoš v kočáře

Je to až neuvěřitelné, ale dnes se konal v Harrachově již 67. příjezd Krakonoše. Je to nádherná akce, kterou pořádají nadšenci a dobrovolníci z Krkonoš. Krakonoš (nebo také Rybrcoul z německého Rübezahl) přijíždí se svou družinou a velkým průvodem do centra Harrachova.

Průvodu se může zúčastnit každý a různé masky jsou vítány. V sobotu šly v čele průvodu mažoretky, dechová hudba, velbloud a v kočáře hrabata Harrachové v podání manželů Nešnerových. Kočár se samotným Krakonošem vždy doprovází několik opravdu strašidelných čertů.

Letošního průvodu se zúčastnil také starosta polské Szklarské Poręby se svou družinou lyžníků. Úžasná podívaná na závěr zimní sezóny pro děti i dospělé. Po skončení průvodu jsou v Harrachově různé atrakce, kterých se mohou účastníci průvodu i diváci zúčastnit: Stánky s dobovými řemesly, občerstvení a soutěže.

Galerie[editovat]

Zdroje[editovat]

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora QARISPOL (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.