Přeskočit na obsah

Vážná nehoda na tahu Praha–Karlovy Vary zkomplikovala dopravu

Z Wikizpráv

Středa

Dekontaminace zamořené půdy po nehodě kamionu a osobního vozu

Dnes v ranních hodinách došlo k vážné nehodě osobního vozu s kamionem na silnici č. I/6 u obce Petrohrad na Lounsku. Řidič osobního vozu vjel do protisměru, kde se čelně střetl s kamionem. Ten se po nárazu převrátil napříč přes silnici a začala z něj vytékat nafta. Řidič osobního auta byl vrtulníkem transportován do motolské nemocnice s vážnými zraněními. Silnice byla od křižovatky se silnicí I/27 po obec Petrohrad uzavřena. Doprava byla vedena po objízdné trase vesnicemi Černčice, Kryry, Strojetice a zpět na silnici I/6.

Po odstranění kamionu byl zprovozněn jeden jízdní pruh. V odpoledních hodinách se zde jezdilo ve směru Karlovy Vary–Praha, v opačném směru musely vozy po objízdné trase. Z nádrže kaminu totiž začala unikat nafta, která stekla do pravého příkopu, a na místě zasahovala hasičská dekontaminační jednotka.

Zdroje[editovat]

  • MLD. Silnice Praha–Karlovy Vary byla po nehodě neprůjezdná. ČT24 [online]. 2012-07-04 [cit. 2012-07-04]. Dostupné z: [1].
  • Silnici z Prahy do Varů blokuje vážná nehoda. Peugeot vjel pod kamion. iDNES.cz [online]. 2012-07-04 [cit. 2012-07-04]. Dostupné z: [2].