Výbuch bomby v Jemenu zabil 16 lidí

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Středa

Památník v San'á, hlavním městě Jemenu, státu, který se rozkládá na jihu Arabského poloostrova

Organizace islámský džihád se přihlásila k odpovědnosti za dnešní ranní teroristický útok, při kterém bomba nastražená v autě před ambasádou USA v hlavním městě San'á zabila nejméně 16 lidí.

Zástupce ambasády USA Ryan Gliha řekl, že po dnešním výbuchu bylo slyšet ještě několik dalších detonací. Očití svědci říkají, a jemenské bezpečnostní složky to potvrdily, že v blízkosti ambasády byla slyšet i střelba, která trvala několik minut. Mezi mrtvými je šest jemenských vojáků a šest útočníků. Policie místo výbuchu okamžitě uzavřela a zahájila vyšetřování. Těžce bylo poničeno i několik obytných domů v okolí ambasády

V posledních letech islámští vzbouřenci zvýšili počet útoků zaměřených na občany USA. V dubnu po útoku Al-Kajdy na budovu ambasády nařídily orgány Spojených států Američanům, aby ze země z bezpečnostních důvodů odešli.

Zdroje[editovat]

  • Explosion at US embassy in Yemen. MichelleMalkin.com [online].  [cit. 2008-09-17]. Dostupné z: [1]. (anglicky)

Tato zpráva byla založena zčásti nebo zcela překladem zprávy U eksploziji automobile bombe ispred američke ambasade u Sani poginulo 16 ljudi na srbských Wikizprávách.