Vůz roku Lada Largus bude možná i pick-up

Z Wikizpráv

Neděle

Lada Largus

Firma Avtovaz připravuje modernizaci vozu Lada Largus. Kombi má být přepracováno na pick-up s rámovou konstrukcí karoserie. Originální vůz nedávno vyhrál titul Auto roku v Rusku v kategorii mini-furgon již druhý rok v řadě, oznámila společnost.

Lada Largus je vyráběna v licenci díky spolupráci AvtoVAZ s konsorciem Renault-Nissan. V evropských zemích je Largus známý především jako Dacia Logan. Logan ve verzi pick-up se za hranicemi Ruska už vyrábí, a to od roku 2007. Nicméně, jak zveřejnily webové stránky Russkij Avtomobil, pick-up Largus by měl být jiný s novou karoserií.

Příprava verze Largusu s pohonem všech kol je v Rusku často diskutována. Dosud je tam v sektoru terénních pick-upů nejúspěšnější značkou Lada Niva. Jenže vývoj pohonu všech čtyř kol na Largus je pro Renault stále ještě příliš drahý.

AvtoVAZ zahájil výrobu Largusu v roce 2012 a od té doby opustilo jeho linky více než sto tisíc vozů značky, takže je Largus šesté nejprodávanější osobní auto v Rusku.

Zdroje[editovat]

  • Lada Largus может получить рамный кузов, полный привод и стать пикапом. НОВОСТИ Samara24.ru [online]. 2014-04-27 [cit. 2014-04-27]. Dostupné z: [1]. (rusky)
  • Автомобилем года в России стала Lada Largus. Комсомольская правда [online]. 2014-04-27 [cit. 2014-04-27]. Dostupné z: [2]. (rusky)