V Brazílii začalo mistrovství světa ve fotbale, domácí porazili Chorvatsko

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Fanoušci Brazílie v divácké zóně Fan Fest ve městě Brasílii

Brazilští fanoušci slaví vítězství svého mužstva nad Chorvatskem v úvodním zápase mistrovství světa ve fotbale. Po slavnostním zahájení na stadionu v Sao Paulu, kterého se zúčastnily i hvězdy populární kultury Jennifer Lopezová, Pitbull a Claudia Leitte, se odehrál zápas, ve kterém potvrdil svou pozici hvězdy mužstva Neymar, který dal dva góly. Druhý z nich ale padl po sporně nařízené penaltě, Neymarův spoluhráč Fred totiž nafilmoval pád po střetu s Chorvatem Lovrenem. Brazílie nakonec zvítězila 3:1.

Brazílie přitom prohrávala, když si už v 11. minutě srazil míč nešťastně do vlastní branky obránce Marcelo. Neymar ale před přestávkou vyrovnal střelou z dálky. Chorvati v utkání nezklamali, ale i kvůli kontroverznímu momentu před druhým gólem domácích na Brazílii nestačili.

Mistrovství se spory[editovat]

Šampionát vzbudil rozpaky liknavostí při přípravě. Ještě v den zahájení probíhaly na některých stadionech, včetně okolí hřiště v Sao Paulu, poslední stavební úpravy. Mistrovství také provázejí protesty části Brazilců. Těm vadí vysoké výdaje vynaložené na výstavbu stadionů, když by mohly být lépe využité pro rozvoj školství nebo zdravotnictví. Kritizují také údajnou korupci. V Sao Paulu probíhala stávka na místním letišti.

Výsledek: Brazílie – Chorvatsko 3:1 (1:1). Branky: 30. a 71. z pen. Neymar, 90. Oscar – 11. vlastní Marcelo. Rozhodčí: Nišimura (Jap.)

Galerie[editovat]

Divácká zóna Fan Fest v Brasílii[editovat]

Zdroje[editovat]

  • Brazilci porazili Chorvatsko, ale pomohla jim sporná penalta. Lidovky.cz [online]. 2014-06-12 [cit. 2014-06-17]. Dostupné z: [1].