V Centrálním parku na Pankráci bude veřejná vysokorychlostní Wi-Fi

Z Wikizpráv

Úterý

Pohled do Centrálního parku na Pankráci

Nabídka služeb poskytovaných veřejnosti v Centrálním parku v Praze na Pankráci se stále rozrůstá. Jak oznámila radnice Prahy 4 ve svém magazínu Tučňák, už v září tam bude zprovozněna vysokorychlostní síť Wi-Fi pro přístup k internetu.

„Kapacita bude natolik navýšena, že v případě požadavku městské policie by prostřednictvím internetu mohla pracovat i bezpečnostní kamera, sledující park v nočních hodinách. Snížila by se tím zločinnost,“ plánuje už další využití radní městské části Praha 4 Martin Píša.

V parku, pro který se často dodnes užívá i dřívější jméno park Družby, nyní probíhají i stavební práce. Cílem je rekultivace západní části, kde v minulosti byla rozlehlá kamenná nádrž s vodotryskem, v poslední době ale dlouhodobě nefunkční a rozpadající se a nakonec nahrazená zatravněnou plochou. Nyní se na místo vodní prvek vrátí. „V tropických dnech bude moci ochladit návštěvníky, zejména malé děti,“ slibuje starosta Pavel Caldr. V blízkosti tohoto prostoru, částečně skrytá mezi stromy, už mezitím vzniklo nové venkovní fitness pro tzv. street workout, které se stalo doplňkem nedalekého již delší dobu fungujícího a oblíbeného cvičebního Senior parku.

Centrální park je pro občany Pankráce oblíbeným místem trávení volného času. Velká zelená plocha se užívá i pro jednodušší rekreační sporty, k dispozici jsou ale i tišší zákoutí s lavičkami a dětské hřiště. Často se tu konají koncerty i akce pro děti, součástí veřejného prostoru je i často vyhledávaná kavárna Café Na půl cesty. K hřišti na pétanque budou brzy doplněny i venkovní bowling a kuželkovník a prostor na cvrnkání kuliček.

Velkorysé plány poněkud komplikuje fakt, že jeden z pozemků, který je integrální součástí parku, dosud městské části nepatří. Rekultivace se mu tak musí vyhýbat, aniž by tím byla narušena logická funkčnost parkových cest.

Zdroje[editovat]

  • Park Družby obohatí nové atrakce. Tučňák, roč. XXIV, čís. září 2014, s. 10. (česky) 
  • Návštěvníky parku Družby potěší bezplatný vysokorychlostní internet. Tučňák, roč. XXIV, čís. září 2014, s. 6. (česky)