V Geofyzikálním ústavu AV ČR odstartovala vernisáž výstavu Proměnlivé struktury

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Středa

Vernisáž výstavy Proměnlivé struktury. Zleva: Aleš Špičák, Jiří Hůla, Aleš Svoboda

Aleš Svoboda vystavuje v Geofyzikálním ústavu Akademie věd ČR svá díla na výstavě nazvané Proměnlivé struktury. Výstavu zahájil seismolog Aleš Špičák a umělce představil na vernisáži Jiří Hůla z občanského sdružení Archiv výtvarného umění.

Aleš Svoboda (*1956) je český výtvarník a pedagog. Vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy a od 80. let 20. století se věnuje umělecké tvorbě. Vyznačuje se počítačovou tvorbou obrazových děl jejichž výsledná podoba je formována samotným algoritmem programu – nikoliv tedy vlastní rukou autora.[1]

Výstava je otevřena od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin. Nachází se v přednáškovém sále Geofyzikálního ústavu AV ČR v Boční ulici na pražském Spořilově. Výstava potrvá až do konce roku.[2]

Proměnlivé struktury nejsou zdaleka první ani poslední výstavou pořádanou Geofyzikálním ústavem AV ČR a Archivem výtvarného umění. Jedná se zde o dlouhodobý cyklus výstav nazvaných Setkávání a Proměnlivé struktury jsou již jeho 34. pokračováním.

Zdroje[editovat]

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Juandev (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.

  1. [Proměnlivé struktury : Pozvánka]. Praha : Geofyzikální ústav AV ČR a Archiv výtvarného umění, 2011. 2 s. (česky)
  2. Společenské aktivity [online]. Praha : Geofyzikální ústav AV ČR, [cit. 2011-12-07]. Dostupné online. (česky)

Externí odkazy[editovat]