V Jižním Tyrolsku vykolejil vlak, minimálně devět mrtvých

Z Wikizpráv

Pondělí

Souprava Stadler GTW podobná té, která vykolejila
Schematický nákres soupravy z boku

Nejméně devět obětí si vyžádala havárie vlaku v severní Itálii, při které sesuv půdy způsobil vykolejení vlaku. Dalších téměř 30 lidí bylo zraněno, z toho několik vážně. Podle prvních zpráv mělo být mrtvých jedenáct, tento počet údaj ovšem podle guvernéra provincie Luise Durnwaldera vznikl špatným počítáním. Guvernér ovšem varoval, že nelze zatím vyloučit, že v bahně budou ještě nalezeny další oběti.

K nehodě došlo v pondělí ráno mezi devátou a půl desátou v Jižním Tyrolsku, blízko hranic s Rakouskem u města Merana. Neočekávaný masivní sesuv půdy málem způsobil pád vlaku do řeky Adiže, přední část soupravy před příjezdem hasičů držely pouhé dva stromy. Hasiči tedy nejprve zajistili vlak, aby nespadl do vody, a až poté se mohli věnovat vyprošťování obětí.

Zdroje[editovat]

  • V Itálii vykolejil vlak, počet obětí už stoupnul na 11. Aktuálně.cz [online]. 2010-04-12 [cit. 2010-04-13]. Dostupné z: [1].
  • Landslide derails train in Italy leaving nine dead. BBC [online]. 2010-04-12 [cit. 2010-04-13]. Dostupné z: [2]. (anglicky)