Přeskočit na obsah

V Moskvě zpíval Johnny Hallyday

Z Wikizpráv

Neděle

Johnny Hallyday v roce 2009

Legendární zpěvák rock and rollu Johnny Hallyday poprvé vystoupil v Moskvě. Zpěvák přezdívaný francouzský Elvis Presley uspořádal velký koncert ve Státním kremelském paláci (bývalém sjezdovém paláci). Doprovázela ho jeho rocková kapela a symfonický orchestr.

Na začátek koncertu Hallyday zazpíval píseň Allumez le feu a pokračoval dalšími slavnými melodiemi, které vynesly jeho albům na sedm desítek označení zlatá deska. Zazněly také jeho nejúspěšnější hity Que je t'aime, Oh, Marie, Tennessee nebo Me joue pas. Web NEWSru uvádí, že „Hallyday si získal diváky velkolepým hlasem, silnou energií, ohromujícím zanícením a elegancí“.

Moskevský koncert byl jednou ze zastávek Hallydaye na jeho celosvětovém turné, které spolu s předchozím vydáním souvisejícího alba, znamená definitivní přerušení jeho hudebního důchodu, ohlášeného v roce 2009. Jde o 181. Hallydayovo turné, obsahuje 57 koncertů.

Zdroje[editovat]

  • Džonni Chollidej privez v Moskvu chity šansona. Vesti.ru [online]. 2012-10-28 [cit. 2012-10-28]. Dostupné z: [1]. (rusky)
  • Džonni Chollidej dal grandioznoe šou v Kremle i obeščal vernuťsja. NEWSru.com [online].  [cit. 2012-10-28]. Dostupné z: [2]. (rusky)