V Nošovicích začala sériová výroba automobilů Hyundai

Z Wikizpráv

Pondělí

Hyundai i30

První automobil Hyundai i30 dnes opustil montážní linky továrny, která byla otevřena v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Produkce automobilky má být určena pro evropský trh, do konce roku jich bude distribuováno 18 tisíc, v příštích dvou letech dohromady půl milionu dalších vozů.

Šéf české divize Hyundai Kim Ok-čo poděkoval všem pracovníkům za urychlení spuštění výroby. Původně se předpokládalo, že továrna začne vyrábět až v březnu 2009.

Hyundai zvýšil meziročně prodej svých vozidel mimo Koreu o 17 procent a nijak ho nepoznamenala ani finanční a ekonomická krize posledních týdnů. Na český automobilový průmysl, který kromě nošovické továrny reprezentují především mladoboleslavská Škoda a automobilka TPCA v Kolíně, ale dopadla podstatně razantněji. Podle ředitele Sdružení automobilového průmyslu Antonína Šípka zaviní pokles výroby na přelomu tohoto a příštího roku propouštění až deseti tisíc zaměstnanců.

Zdroje[editovat]

  • V Nošovicích sjelo z pásu první sériové hyundai. Auto Týden [online]. 2008-11-03 [cit. 2008-11-03]. Dostupné z: [1].
  • MUSILOVÁ, Alžběta. Z výrobních linek v Nošovicích dnes sjela první auta. ČT24.cz [online]. 2008-11-03 [cit. 2008-11-03]. Dostupné z: [2].