V Praze padl divácký rekord KHL

Z Wikizpráv

Úterý

Alexandr Ovečkin v dresu Washington Capitals

Dnešní zápas Kontinentální hokejové ligy sledovalo v pražské O2 aréně 16 317 diváků. Byla tak překonána nejvyšší návštěva v historii této čtyři roky staré převážně ruské soutěže. Hostující Dynamo Moskva porazilo pražského Lva 1:0.

Jedinou branku dal na začátku třetí třetiny Alexandr Ovečkin, na něhož byli hokejoví příznivci nejvíc zvědaví. Ovečkin hraje v Dynamu jako posila z NHL, kterou postihla výluka. Gólu pomohl špatný led po přestávce. „Náš brankář udělal velkou chybu, hrálo se tam na vodě, puk se zastavoval…“ popsal faktory chyby jinak spolehlivého gólmana Pöpperleho trenér Jaroslav Jandač. Domácí měli řadu příležitostí k tomu, aby sami překonali Jerjomenka v opačné brance, ale neuspěli, nejblíž byli při tyčce v polovině druhé třetiny.

Ovečkin sám návštěvu ani svůj vliv na ni nepřeceňoval. „Celou dobu, co hraju v KHL, je tady skvělá atmosféra. Diváci viděli dobrý zápas a užili si ho. Víte, oni se těší na hokej a podporují svůj tým. Je jedno, kolik tisíc lidí zrovna přijde.“

Zdroje[editovat]

  • Těsnou výhru Dynama zařídil Ovečkin, Lva nespasil ani divácký rekord. iDNES.cz [online]. 2012-10-09 [cit. 2012-10-09]. Dostupné z: [1].
  • Gól „vyvařil z vody“. Využil jsem jediné chyby brankáře, řekl Ovečkin. iDNES.cz [online]. 2012-10-08 [cit. 2012-10-09]. Dostupné z: [2].