V Třebíči jezdí první autobus na CNG

Z Wikizpráv

Úterý

Autobus TEDOM C 12 G v Třebíči

V Třebíči se dnes v provozu objevil první vůz MAD poháněný stlačeným zemním plynem (CNG).

Autobus byl zkušebně nasazen na linku čtyři. Kolemjdoucí upoutá na první pohled. Nepřehlédnutelný je svojí koncepcí, kdy je přední část autobusu asi o půl metru vyšší než zbytek vozu. Tím se liší od běžných autobusů na naftu.

Celý vůz je ve standardním tmavěmodro-bílém provedení společnosti ICOM, která prostřednictvím společnosti TRADO-MAD v Třebíči provozuje městskou hromadnou dopravu. Součástí jeho výbavy je také digitální informační systém.

Autobus byl dodán třebíčskou firmou TEDOM, divizí BUS, která se zabývá především výrobou ekologických motorů. Od stejného dodavatele by měly být dodány i další autobusy na CNG, kterými bude obměněn třebíčský vozový park. Podobné vozy od stejného výrobce u nás jezdí také v Liberci. V zahraničí jsou používány v Bratislavě, Košicích a Bardejově na Slovensku, v Litvě a Bulharsku.

Zdroje[editovat]

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Ria (diskuse, příspěvky) podle vlastního zážitku, který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.