V boji o Floridu sáhl McCain na poslední chvíli znovu po Castrovi

Z Wikizpráv

Úterý

Nevolte toho, koho by chtěl Castro, varují Floriďany McCainovi příznivci

Výroky, kterými kubánský diktátor Fidel Castro v minulosti vyjádřil přání, aby americké prezidentské volby vyhrál demokratický kandidát Barack Obama, ještě jednou posloužily jako munice pro předvolební kampaň jeho republikánského protikandidáta Johna McCaina.

V závěru volebního závodu využili republikáni na Floridě automatických telefonátů, ve kterém znovu varovali před tím, aby voliči podpořili kandidáta, který je vítaným partnerem pro Castra. Ten krátce před volbami označil Obamu za mnohem inteligentnějšího než McCaina, který je podle kubánského lídra „starý, bojechtivý, nekultivovaný a ve špatném zdravotním stavu“.[1]

Floridská hispánská menšina, tvořená hlavně kubánskými emigranty, tradičně podporovala republikánské kandidáty, ale existovaly signály, že v letošních volbách se jejich podstatná část může přiklonit ke konkurenci. Na varování republikánů může být díl pravdy, podle analytiků by případné zvolení Obamy mohlo pozměnit přístup Spojených států k ostrovnímu státu s komunistickým režimem.[2]

Podobnou propagaci používal McCainův tým už v červenci v televizním vysílání.[3]

Zdroje[editovat]

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Okino (diskuse, příspěvky) podle vysílání CNN, který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.

  1. Exit polls favoring Obama, McCain in close pursuit. Afrik.com [online]. 2008-11-04 [cit. 2008-11-04]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  2. BROWN, Tom. ANALYSIS-U.S. election could shift policy on Cuba. Reuters [online]. 2008-11-03 [cit. 2008-11-04]. Dostupné z: [2]. (anglicky)
  3. STEIN, Sam. McCain Campaign Running Obama-Castro Ad. The Huffington Post [online]. Rev. 2008-07-24 [cit. 2008-11-05]. Dostupné z: [3]. (anglicky)