Přeskočit na obsah

V ostravské zoo se narodila mláďata levhartů

Z Wikizpráv

Pátek

Levhart cejlonský

Zoologická zahrada v Ostravě má důvod k oslavě. Po sedmnácti letech se zde znovu narodila mláďata vzácného levharta cejlonského. Ačkoliv k radostné události došlo již 1. července, zoo o ní informovala až nyní. Důvodem bylo uzavření části pavilonu šelem kvůli plachosti matky Minky z nizozemské zoo. Otcem obou malých levhartic je samec Dandilion z francouzské zoo. Levharty cejlonské chová ostravská zoo již od roku 1977 a za tu dobu zde odchovali celkem třináct mláďat. Poslední úspěšný odchov proběhl v roce 1991.

Tiskový mluvčí zahrady Stanislav Derlich k tomu uvedl: „Letošnímu narození mláďat předcházelo mnohaleté hledání vhodného páru v rámci evropských zoologických zahrad. Jelikož je výchova mláďat záležitostí matky, zůstává samec oddělený, což odpovídá přirozenému způsobu života levhartů v přírodě. Levhart cejlonský je středně velkou kočkovitou šelmou a je dnes bohužel kvůli pytlákům a úbytku přirozeného prostředí na pokraji vyhubení.“

Zdroje[editovat]

  • MRVOVÁ, Šárka. Zajděte se podívat do zoo na vzácná levhartí mimina. Moravskoslezský deník [online]. 2008-12-12 [cit. 2008-12-12]. Dostupné z: [1].

Externí odkazy[editovat]