Přeskočit na obsah

Vedoucí odboru financí a rozpočtu ostravského magistrátu řídil opilý

Z Wikizpráv

Pátek

Nová radnice

Radim Berka, vedoucí odboru financí a rozpočtu magistrátu města Ostravy, byl přistižen při řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu. Přímo před kamerou televize Nova nadýchal 1,67 promile. Očividně opilý Berka nejprve tvrdil, že měl jen dvě piva, poté přiznal ještě jednoho panáka.

Moravskoslezský deník tvrdí, že se nejedná o první případ, při kterém tento vysoký úředník města měl problémy s alkoholem. Lukáš Ženatý, náměstek primátora pro finance a Berkův přímý nadřízený, prohlásil, že nedošlo k porušení některé ze zákonných povinností zaměstnance ve vazbě na jeho práci a proto nebude z Berkova jednání vyvozovat žádné pracovněprávní postihy. I tak je však Berka podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí hrozí zákaz činnosti(řízení), peněžitý trest, nebo odnětí svobody až do výše jednoho roku.

Zdroje[editovat]

  • PLEVA, Martin. Král víkendových opilců řídí na magistrátu finance. Moravskoslezský deník [online]. 2008-08-01 [cit. 2008-08-01]. Dostupné z: [1].
  • Vysoký úředník ostravského magistrátu řídil opilý. Novinky.cz [online]. 2008-08-01 [cit. 2008-08-01]. Dostupné z: [2].