Přeskočit na obsah

Veterán Nedvěd sestřelil Švédsko

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Švédští hokejisté (ilustrační foto)

Z překvapení nestačí vycházet hokejista Petr Nedvěd. Před deseti dny ho zaskočila nominace do národního mužstva, před dvěma dny fakt, že bude jeho kapitánem - a v obnovené premiéře v reprezentačním dresu pomohl dvěma brankami k vítězství Česka nad Švédskem v prvním zápase turnaje Karjaly 5:2.

Nedvěd se navíc prosadil hned po dvou minutách a potvrdil převahu českého týmu nad domácími v utkání hraném v Örnsköldsviku. Ve druhé třetině ale Švédové smazali už dvoubrankový náskok soupeře a utkání se zdramatizovalo. V poslední třetině ale český tým udeřil třikrát do konce šesté minuty, čtvrtý a pátý gól v utkání z hokejek debutanta v reprezentaci Petružálka a Novotného dělilo jen 39 sekund.

Nedvěd se stal v 39 letech nejstarším hokejistou, který se v reprezentaci gólově prosadil. V národním týmu hrál poprvé po patnácti letech a byl vyhlášen nejlepším českým hráčem utkání.

Na další zápasy turnaje se Češi přesunou do Finska.

Výsledky turnaje Karjaly:

  • Švédsko – Česko 2:5 (0:1, 2:1, 0:3), branky: 27. Jämtin, 35. Andersson – 3. a 43. Nedvěd, 22. a 46. Petružálek, 46. Novotný.
  • Finsko - Rusko 1:2 na nájezdy (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0), branky: 41. Vatanen – 13. Radulov, rozhodující nájezd Kuzněcov.

Zdroje

[editovat]
  • Češi na Karjale zničili Švédy. Nedvěd a Petružálek se blýskli dvěma góly. Sport.cz [online]. 2011-11-10 [cit. 2011-11-11]. Dostupné z: [1].