Přeskočit na obsah

Vichřice zabila ženu ve Vancouveru, desetitisíce lidí bez proudu

Z Wikizpráv

Pátek

Uvítání v Port Moody, místě, kde vichřice způsobila neštěstí

Včerejší vichřice, která zasáhla oblast Vancouveru, způsobila velké škody a především zavinila smrt jednoho člověka. Ve vlastním domě, na který se zřítil strom, zemřela ve spánku Jill Calderová, která byla výkonnou ředitelkou společnosti New View Society. Charitativní spolek se staral o lidi s mentálním postižením. K neštěstí došlo v Port Moody, zhruba 20 kilometrů od vlastního Vancouveru.

Vítr dosahoval rychlosti až 100 km/h. Způsobil v celé Britské Kolumbii problémy zejména s dodávkami elektrického proudu. Kvůli odpojení elektřiny zůstalo zavřeno i několik škol. Stromy přerušily vedení z hlavní vodní elektrárny v provincii. Celkem zůstalo v noci potmě zhruba 120 tisíc lidí, během dneška se ale rychle podařilo rychle snížit počet zasažených pod třetinu. Přitom ale vypuklo několik požárů, protože lidé zapomněli ve svých troubách hrnce s jídlem, které po znovupřipojení proudu vzplály.

Zdroje

[editovat]
  • B.C. woman killed as tree crashes through house amid windstorm that left 120,000 in the dark. National Post [online]. 2016-03-11 [cit. 2016-03-11]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • Still some residents without power after powerful windstorm in Metro Vancouver. The Vancouver Sun [online]. 2016-03-11 [cit. 2016-03-11]. Dostupné z: [2]. (anglicky)