Virtuální derby ovládla Sparta

Z Wikizpráv

Neděle

Herec David Novotný se derby zúčastnil na straně Sparty

Sparta ovládla virtuální derby ve hře FIFA 20 nad svým rivalem ze Slavie poměrem 6:2. Výtěžek z exhibičního utkání putoval na konto projektu Pomáháme sestřičkám, vybralo se téměř 1,3 milionu korun.

Dva nejznámější české fotbalové týmy se domluvily na projektu na pomoc zdravotním sestřičkám, které kvůli pandemii covidu-19 neprožívají zrovna nejjednodušší období. Fanoušci pražských S si mohli zakoupit lístky v hodnotách 100 a 300 korun. Sparťanští fanoušci zakoupili celkem 3 225 vstupenek, slávističtí 3 076. Každý tým nominoval pro zápas ve hře FIFA 20 dva hráče z aktuálního kádru, dva profesionální hráče, dva bývalé hráče a dva známé fanoušky. Profesionální hráči hráli se svými týmy, v dresech pražských týmů tak byli k vidění hráči jako Wayne Rooney, Neymar nebo Kylian Mbappé; ostatní využili sestavy Sparty a Slavie.

Adam Karabec (ACS) 2 : 1 Petar Musa (SKS) – První utkání odehráli hráči současných kádrů. Za Spartu hrál šestnáctiletý Adam Karabec a za Slavii nastoupil Petar Musa, který v posledním derby zajistil remízu gólem v poslední minutě utkání. Karabec se dostal do vedení, o které záhy přišel. Na gól na 2:1 ale Musa zareagovat nedokázal. 1:0 pro Spartu.

Jan „Emerickson“ Krupička (ACS) 2 : 1 Martin „Kobby“ Strnad (SKS) – Druhé utkání měli na starosti profesionální hráči. Dramatické utkání došlo až do prodloužení, kde Emerickson využil Kobbyho chyby a dosáhl vítězství. 2:0 pro Spartu.

Jiří Kladrubský (ACS) 1 : 3 Tomáš Jablonský (SKS) – Třetí utkání bylo v rukách bývalých hráčů. Za Spartu nastoupil obránce/záložník Jiří Kladrubský, který v rudém dresu odehrál čtyři sezony a oslavil v něm zisk titulu v lize i v poháru, v sešívaném dresu nastoupil obránce Tomáš Jablonský, který v sešívaném dresu odehrál 4 sezony a oslavil dva ligové tituly. Kladrubský se brzy dostal do jednogólového vedení, Jablonský ale i díky dvěma gólům Stanciua, který si ve skutečnosti zahrál za oba pražské celky, zápas otočil. 2:1 pro Spartu.

Jakub Štáfek (ACS) 1 : 0 Ben Cristovao (SKS) – Čtvrté utkání měli na starosti slavní fanoušci. Utkání těsně vyhrál 1:0 herec Jakub Štáfek v dresu Sparty. 3:1 pro Spartu.

Juraj Kucka (ACS) 0 : 3 Alex Král (SKS) – Páté utkání bylo v režii bývalých hráčů. Za Spartu nastoupil slovenský záložník Juraj Kucka, který v rudém dresu hrál dvě sezony a oslavil zisk titulu, za Slavii nastoupil záložník Alex Král, který hrál pět let v juniorských týmech a oslavil i zisk titulu. Král začal aktivněji a rozdrtil Kucku 0:3. 3:2 pro Spartu.

David Novotný (ACS) 6 : 1 Vojtěch Kotek (SKS) – Šesté utkání odehráli slavní fanoušci. Kotek se dostal do vedení 0:1, poté ale začal úřadovat Novotný, který střílel gól za gólem a utkání skončilo 6:1. 4:2 pro Spartu; jistota, že Sparta derby neprohraje.

Jan „The Johny“ Hradil (ACS) 5 : 4 Štěpán „RIIJK“ Sobocki (SKS) – Sedmé utkání odehráli profesionální hráči. Třikrát se Johny dokázal dostat do vedení, RIIJK vždy dokázal srovnat skóre, základní část skončila 3:3. Když už to vypadalo na penaltový rozstřel, v závěru druhého poločasu prodloužení pečetil Neymar výhru Johnyho a Sparty. 5:2 pro Spartu; Sparta vyhrává derby.

Adam Hložek (ACS) 3 : 0 Lukáš Provod (SKS) – Poslední utkání měli na starosti hráči současných kádrů. Na straně Sparty 17letý Adam Hložek, na straně Slavie 23letý Lukáš Provod. Hložek se brzy dostal do vedení, které ještě dvakrát navýšil. Konečné skóre 6:2 pro Spartu.

Zdroje[editovat]

  • Hotovo! Sparta se dočkala v derby výhry nad Slavií. sport.cz [online]. 2020-05-10 [cit. 2020-05-10]. Dostupné z: [1].