Přeskočit na obsah

Vyhlášen Český slavík 2016

Z Wikizpráv

Sobota

V přímém přenosu TV NovaHudebního divadla KarlínPraze byla vyhlášena anketa Český slavík Mattoni 2016. Ceremoniál moderoval Ondřej Sokol. Vítězi se stala již poněkolikáté trojice Karel Gott, Lucie BíláKabát Absolutní cenu získal Karel Gott.

Někteří interpreti si cenu nemohli osobně vyzvednout. Za Karla Gotta, toho času v nemocnici se zády, tak převzala zlatého Českého slavíka jeho dcera Charlotte Ella a cenu za nejoblíbenější píseň pak Michal David. Skupina Chinaski poslala videozdravici z koncertu na Moravě.

Během večera vystoupila i Marika Gombitová v duetu s Mirem Žbirkou, kteří sklidili ovace vestoje.

Kontroverzi přineslo ocenění pro skupinu Ortel, při jehož předávání ze sálu na protest odešel Radek Banga, frontman skupiny Gipsy.cz. Později na svém FaceBookovém profilu uvedl, že je zarmoucen skutečností, že publikum přihlíží a tleská ceně pro hudební skupinu, která podle jeho slov podporuje nacismus.

Kompletní výsledky

[editovat]
Zpěvák
 1. Karel Gott
 2. Tomáš Ortel
 3. Michal David
Zpěvačka
 1. Lucie Bílá
 2. Lucie Vondráčková
 3. Ewa Farna
Skupina
 1. Kabát
 2. Ortel
 3. Chinaski
Objev roku
Pekař
Slavík bez hranic
No Name
Hvězda internetu
Porty
Nejstreamovanější česká skladba
Ben Cristovao & The Glowsticks – Asio
Nejoblíbenější píseň posluchačů Rádia IMPULS
Karel Gott – Země vstává
Absolutní slavík
Karel Gott

Zdroje

[editovat]
 • Výsledky ročníků [online]. Musica Bohemica, s.r.o., [cit. 2016-11-27]. Dostupné online. (česky)
 • SPÁČILOVÁ, Mirka; ŠŤÁSTKA, Tomáš. Slavíka mají Lucie Bílá, Karel Gott a Kabát, Ortel bral dvě stříbra. iDNES.cz [online]. 2016-11-26 [cit. 2016-11-27]. Dostupné z: [1].
 • FEREBAUER, Václav. Banga za protest proti Ortelovi čelí rasistickým nadávkám i výhrůžkám smrtí. iDNES.cz [online]. 2016-11-29 [cit. 2016-11-29]. Dostupné z: [2].