Přeskočit na obsah

Webové portály Atlas a Centrum se spojují

Z Wikizpráv

Úterý

České a slovenské webové portály Atlas.cz a Centrum.cz oznámily, že se spojí pod jedním společným vlastníkem. Zároveň startuje integrační proces, jehož účelem je spojit know-how, talenty a kulturu obou firem.[1] [2] [3]

Nizozemská firma Centrum.cz Holding, kterou ovládá americký fond Warburg Pincus, koupila 100% podíl v Atlasu, jehož dosavadním vlastníkem byl fond EPIC Holding. Cena transakce nebyla zveřejněna, podle neoficiálních informací se však pohybovala mezi 600 a 800 milióny korun. Warburg Pincus také loni v prosinci koupil Centrum, jehož cena byla odhadována na téměř 3 miliardy Kč.

Předsedou představenstva všech společností byl jmenován Pavel Mucha, dosavadní ředitel Centra. Výkonní ředitelé obou společností zůstávají ve svých funkcích. Obě firmy plánují během první poloviny letošního roku přestěhování do společných prostor v Praze-Holešovicích. Dohromady budou mít přibližně 350 zaměstnanců, plánují vytváření dalších pracovních míst.

Po spojení bude mít nová internetová skupina téměř 4 milióny uživatelů v Česku a více než 1,4 miliónu na Slovensku. Tím se stane druhou největší internetovou společností v Česku (první je Seznam) a vedoucí společností na Slovensku. Bude také dominovat na poli internetových stránek pro ženy v obou zemích.

Značky i většina služeb obou portálů zůstanou zachovány, ale budou se rozvíjet společně tak, aby uživatelé jednotlivých portálů z nich získali to nejlepší. Kromě nich jsou plánovány některé nové služby, například sledování videí, které již nyní mohou využívat uživatelé ICQ pod Atlasem.

Reference

[editovat]
  1. Finanční noviny: Centrum a Atlas potvrdily spojení, zachovají obě značky
  2. Spojeno.cz - speciální stránka s informacemi o transakci, spuštěná přímo Atlasem a Centrem
  3. Lupa: Centrum a Atlas mají společného vlastníka