Přeskočit na obsah

Woods vyhrál golfové US Open, ale potřeboval víc než play-off

Z Wikizpráv

Pondělí

Tiger Woods

Americký golfista Tiger Woods vyhrál golfový turnaj US Open v San Diegu. Rozhodla až 19. dodatečná jamka, když měl stejný výsledek jako outsider Rocco Mediate po finálovém čtvrtém kole i po součtu všech 18 povinných jamek playoff. V průběhu turnaje musel favorizovaný Woods několikrát zachraňovat situaci, ale v závěru se přece prosadil a získal už svůj čtrnáctý grandslamový titul.

Turnaj si málem pokazil na osmé jamce playoff, kde poslal míček do bunkeru a po dalších nepřesnostech dosáhl jen bogie. Ještě dál udělal několik chyb a nabral manko na Mediateho, které ale smazal, když zahrál birdie na poslední, 18. jamce základního playoff a hned vzápětí soupeře definitivně porazil. Turnaj vyhrál potřetí v kariéře, poprvé od roku 2002.

Mediate se stal senzací turnaje, když se málem dočkal celkového vítězství. Je označován za pravý opak Woodse, ve 45 letech patřil až na začátek čtvrté padesátky světového žebříčku a na US Open se dostal z regionální kvalifikace. Golf se začal učit až v šestnácti letech pod silným vlivem svého přítele Arnolda Palmera.[1] Mohl se stát nejstarším vítězem US Open v historii.

Woods absolvoval první turnaj po operaci kolena, přičemž se v průběhu turnaje zdálo, že ho zranění nadále limituje. Do dneška byl pouze slavný Jack Nicklaus držitelem tří kariérních Grand Slamů – tj. aspoň tří vítězství na všech turnajích grand slamu, nyní se mu Woods vyrovnal.

Sám Woods prohlásil, že to byl pravděpodobně ten nejvelkolepější turnaj, který kdy hrál. V jeho průběhu zaznamenal několik skvělých úderů, například dvě eagle v kole třetím, kdy se vyhoupl do čela, a parádní 12stopový putt poslední ranou čtvrtého kola, kterým si vynutil playoff.

Reference

[editovat]
  1. BAKER, Barbara. Interesting guy, this Rocco Mediate. Newsday.com [online]. 2008-06-16 [cit. 2008-06-16]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • Woods rallies to win U.S. Open in sudden death. Fox Sports on MSN [online]. 2008-06-16, rev. 2008-06-16 [cit. 2008-06-16]. Dostupné z: [2]. (anglicky)
  • Hole by hole at US Open playoff Monday. Yahoo! Sports [online]. 2008-06-16 [cit. 2008-06-16]. Dostupné z: [3]. (anglicky)