Zápasník Ara Abrahamian vyhrál sportovní arbitráž

Z Wikizpráv

Sobota

Olympijské kruhy

Sportovní arbitráž CAS (Court of Arbitration for Sport) rozhodla, že švédský zápasník Ara Abrahamian byl při boji o olympijské zlato poškozen. Připomeňme, že Abrahamian se postaral o jeden z největších skandálů letošních her, když při vyhlašování opustil stupně vítězů a položil na žíněnku svou bronzovou medaili.

Ve svém odvolání k CAS zápasník uvedl, že trestný bod, který v duelu s Italem Andreou Minguzzim dostal, byl započítán až po skončení druhé části zápasu. Díky tomu Abrahamian zápas automaticky prohrál, proti čemuž hned na místě protestoval jeho trenér. Ten také žádal o přezkoumání situace z televizního záznamu, avšak představitelé mezinárodní federace FILA (Fédération Internationale des Luttes Associées) to odmítli. V odvolání k CAS pak Abrahamian napadl pravidla FILA s tím, že jde o „porušení olympijské charty a vlastních pravidel FILA o fair play.“ CAS mu nyní dala za pravdu a mj. uvedla: „FILA by měla v budoucnu ustanovit komisi, která se bude zabývat stížnostmi typu, na které poukázal Abrahamian.“

Související zprávy[editovat]

Zdroje[editovat]

  • Arbitráž uznala, že zápasník Abrahamian měl důvod být naštvaný. ČT24 [online]. 2008-08-23 [cit. 2008-08-24]. Dostupné z: [1].
  • Arbitráž potvrdila, že zápasník Abrahamian se vztekal oprávněně. iDNES.cz [online]. 2008-08-23 [cit. 2008-08-24]. Dostupné z: [2].