Zříceninu Trosky letos poprvé navštívilo přes 100 tisíc lidí

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Zřícenina Trosky

Celkem 105 868 lidí v roce 2015 navštívilo hradní zříceninu Trosky na Liberecku. Je to nejvíc v historii, loňská návštěva byla překonána o víc než o deset tisíc lidí. Informaci Národního památkového ústavu, územní památkové správy na Sychrově publikoval Liberecký deník.

Návštěvníky přilákal mimo jiné pestrý program, který na Troskách v letošním roce připravili. Kastelán Lubomír Martinek z nabídky připomněl například noční prohlídky, dětský den, nebo Čertovské slavnosti. Ty se konaly o prvním srpnovém víkendu a obsahovaly divadelní a hudební vystoupení a ukázky řemesel, to vše kostýmované do rolí čertů a dalších pekelných bytostí.[1]

NPÚ ÚPS Sychrov spravuje památky v Libereckém, Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Trosky byly přitom ze všech těchto památek letos nejnavštěvovanější, až poté následovaly např. Bezděz, Frýdlant nebo i samotný Sychrov.

Zdroje[editovat]

  • VOLNÁ GARBOVÁ, Gabriela. Trosky měly letos rekordní návštěvnost. Liberecký deník [online]. 2015-11-05 [cit. 2015-11-05]. Dostupné z: [2].
  1. Tip na víkend: Čertovské slavnosti na hradě Trosky. Babinet.cz [online]. 2015-07-29 [cit. 2015-11-05]. Dostupné z: [1].