Začal čtvrtý ročník Dvořákovy Prahy

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Alice Sara Ottová

Slavnostním koncertem z hudby Antonína Dvořáka a Petra Iljiče Čajkovského byl zahájen čtvrtý ročník festivalu Dvořákova Praha. V pražském Rudolfinu hrála Česká filharmonie pod vedením amerického dirigenta Jamese Gaffigana.

V první části koncertu zazněl Čajkovského první klavírní koncert b moll v podání mladé německo-japonské sólistky Alice Sary Ottové, následovala Dvořákova 9. symfonie „Z Nového světa“. Vystoupení odměnilo publikum aplausem vstoje.

Kromě dirigenta a sólistky se dočkal zvlášť velkého aplausu i nový koncertní mistr České filharmonie Josef Špaček. Teprve pětadvacetiletý houslista bude mít v průběhu festivalu svůj samostatný recitál v Sukově síni Rudolfina.

Nemenší úspěch mělo i druhé provedení koncertu se stejným obsazením v pátek. Obě vystoupení byla zcela vyprodaná, podobně jako některé další programy festivalu. Celkem přehlídka zahrne 22 koncertů a skončí 24. září.

Zdroje[editovat]

  • V Rudolfinu začal festival Dvořákova Praha, potrvá do 24. září. České noviny [online]. 2011-09-08 [cit. 2011-09-11]. Dostupné z: [1].