Přeskočit na obsah

Zařízení produkovaná Amazonem budou sdílet internetové připojení se sousedy

Z Wikizpráv

Úterý

Společnost Amazon do svých zařízení Amazon Alexa, Echo, Ring a dalších zařadila funkci, která část internetu uživatele těchto zařízení bude sdílet se sousedy.

Ve výchozím nastavení mají tuto funkci zapnutou i zařízení jako bezpečnostní kamery, venkovní svítidla či pohybové senzory. Zařízení od Amazonu mají přístup k mnoha citlivým údajům, vědí, kdo klepe na dveře, vidí do obývacích pokojů, slyší většinu rozhovorů a ovládají zámky a bezpečnostní systémy v domě. Nová funkce rozšiřuje dosah těchto citlivých údajů do obývacích pokojů sousedů.

Funkce je aktuálně dostupná pouze na území USA a uživatelé se z ní mohou do 8. června 2021 v nastavení zařízení odhlásit.

Podle Amazonu tuto funkci odmítl pouze malý podíl uživatelů. Důvodem pro nastavení této služby jako opt-out místo opt-in je skutečnost, že si je Amazon vědom, že kdyby službu aktivoval jen po souhlasu uživatelů, nikdy by funkce nezískala dostatečný počet uživatelů.

Zdroje[editovat]

  • Lukáš "Francesco" Čihák. Zařízení od Amazonu automaticky nasdílí své připojení k internetu se sousedy [online]. CDR.cz, 2021-06-01, [cit. 2021-06-07]. Dostupné online. (česky)