Přeskočit na obsah

Zakladatel Facebooku Zuckerberg navštívil Nigérii

Z Wikizpráv

Úterý

Mark Zuckerberg v roce 2014

Na nečekané návštěvě Nigérie pokračuje Mark Zuckerberg v prohlubování svých afrických iniciativ. Nevynechal například návštěvu start-upu Andela, do něhož vložil významnou investici a který má v Lagosu jednu ze dvou svých poboček. Pro Zuckerberga je to první návštěva subsaharské Afriky vůbec.

Zuckerberg také navštívil programátorský tábor pro mládež v Yabě, přezdívané „nigerijské Silicon Valley“. V Yabě se zúčastnil také setkání start-uperů a developerů ve středisku CcHub.

Zuckerbergova návštěva překvapila i ředitele lagoské Andely Seniho Sulymana. „Markova návštěva dokazuje všem nigerijským podnikatelům, že jsme přitáhli pozornost technologického světa a že můžeme uspět na skutečně globální úrovni.“ Andela je společnost, která vychovává africké programátory.

Zakladatel Facebooku zůstává v zemi na několik dalších dní. Podle zdrojů blízkých Zuckerbergovi, které cituje web Quartz Africa, není vyloučeno ani jeho setkání s nejvyššími činiteli Nigérie, včetně prezidenta Muhammadua Buhariho.

Zuckerberg kromě Andely zaměřil na Afriku i svou jednoduchou aplikaci pro chytré mobilní telefony, která umožňuje snadný přístup k užitečným informacím například o zdravotní péči nebo zaměstnání. Jmenuje se Free Basics.

Zdroje[editovat]

  • BUSARI, Stephanie; PETROFF, Alanna. Mark Zuckerberg makes first-ever visit to Sub-Saharan Africa. CNN [online]. 2016-08-30 [cit. 2016-08-30]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • KAZEEM, Yomi. Mark Zuckerberg is on a surprise visit to Nigeria, Facebook’s largest African market. Quartz Africa [online]. 2016-08-30 [cit. 2016-08-30]. Dostupné z: [2]. (anglicky)