Přeskočit na obsah

Zelení chtějí založit senátorský klub. Představili priority i možné členy

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Logo Strany zelených

Strana zelených na dnešní tiskové konferenci představila své kandidátky a kandidáty v senátních volbách, kteří jsou spolu se stávajícími senátory připraveni společně založit klub. Senátorský klub by se zabýval především tématy, která zelení dlouhodobě prosazují na místní úrovni – bojem proti korupci a plýtvání, stejně jako otevíráním veřejné správy občanům.

Po úspěchu Ivany Cabrnochové v doplňovacích senátních volbách na Praze 10 stačí zeleným získat dva senátory v řádných volbách, aby vytvořili senátorský klub a potvrdili tak návrat zelených do parlamentní politiky. Vznik klubu zelených a nezávislých dlouhodobě podporují zelení senátoři Eliška Wagnerová a Libor Michálek i čerstvě zvolená Ivana Cabrnochová.

„Díky zvolení Ivany Cabrnochové mají zelení tři zástupce v Senátu a je zde velká naděje, že po volbách vznikne zelený senátorský klub,“ uvedla Jana Drápalová, 1. místopředsedkyně Strany zelených a kandidátka na primátorku Brna. Potenciální členky a členové klubu zároveň představili okruhy témat, kterými by se chtěli po svém zvolení zabývat. Nechybí mezi nimi omezení prostoru pro korupci a plýtvání ve státní správě, posílení prvků přímé demokracie či ochrana spotřebitele.

Podle posledního výzkumu agentury Sanep obsadili dvě přední příčky Václav Hampl a Václav Láska, kteří by postoupili do druhého kola a to pokud jde pouze o Prahu, nikoli další senátní obvody v Česku.

Zdroje[editovat]

  • ŽÁČEK, Jenda. Zelení chtějí založit senátorský klub. Představili priority i možné členy.. Strana zelených [online]. 2014-10-02 [cit. 2014-10-03]. Dostupné z: [1].
  • Volby do Senátu - Praha voleb.obvody č.21,24,27. SANEP [online]. 2014-10-01 [cit. 2014-10-03]. Dostupné z: [2].

Externí odkazy[editovat]