Přeskočit na obsah

Zemřel Guillaume Depardieu, syn francouzské legendy

Z Wikizpráv

Pondělí

Syn jednoho z nejpopulárnějších francouzských herců současnosti Gérarda Depardieu dnes zemřel v pařížské nemocnici de Garches ve věku 37 let. Podlehl prudkému zápalu plic způsobenému virovou nákazou. Nakazil se při natáčení svého posledního filmu, psychologického thrilleru Ikarovy děti, které probíhalo v Rumunsku.

Lékařskou péči musel přijmout už v Bukurešti a ve vážném stavu byl převezen zpět do Francie. Komplikace jeho onemocnění způsobily i předchozí nemoci, které překonal, či trvající choroby jako cukrovka.

Jako herec byl Guillaume Depardieu dlouho ve stínu slávy svého otce, ale postupně se prosadil kombinací drsné a jemné povahy zároveň do složitých spíše negativních postav. V roce 1996 byl vyznamenán Césarem pro nadějného mladého herce. Guillaume Depardieu prožil divoké mládí, protkané problémy s drogami, alkoholem a násilnostmi, které ho dovedly až do vězení. Po nehodě na motocyklu musel podstoupit sérii operací, které ale nezachránily jeho nohu, jež mu musela být amputována v roce 2003. Byl ženatý a měl dceru Louise.

Zdroje[editovat]

  • L'acteur Guillaume Depardieu meurt à 37 ans d'une pneumonie. AFP [online]. 2008-10-14 [cit. 2008-10-14]. Dostupné z: [1]. (francouzsky)
  • Zemřel syn Gérarda Depardieua. České noviny [online]. 2008-10-13, rev. 2008-10-13 [cit. 2008-10-14]. Dostupné z: [2].