Zemřel trojnásobný mistr světa v surfingu Andy Irons

Z Wikizpráv

Středa

Ve věku 32 let zemřel americký surfař Andy Irons. Příčinou úmrtí byla podle jeho rodiny i jeho sponzora horečka dengue. Irons byl jedním z nejlepších surfařů prvních let 21. století, v letech 2002 až 2004 byl třikrát za sebou mistrem světa.

Ironse trápila nemoc už na posledním startu v Portugalsku, poté zrušil účast na závodech Rip Curl v Portoriku a vyrazil místo toho domů na Havaj. Cestou ale nemoci podlehl.

Irons byl nalezen mrtvý v hotelovém pokoji. Policie nenalezla žádné stopy násilí, potvrdit, zda byly skutečnou příčinou Ironsovy smrti následky horečky dengue, jí bude trvat ještě několik měsíců.

Do profesionálního okruhu zasáhl Irons v roce 1998. Po roce 2000 byl jeho jediným reálným rivalem devítinásobný mistr světa Kelly Slater. Loni na jeden rok přerušil svou kariéru, ale letos se zase vrátil. První výsledky byly nevyrovnané, ale náznak návratu do dávné formy naznačil vítězstvím na Tahiti.

Ceremoniálu, kterým surfaři uctili na Portoriku jeho památku, se zúčastnilo na 120 někdejších Ironsových soupeřů. Profesionální organizace ASP přeruší kvůli Ironsově smrti závody až do pátku.

Ironse přežila jeho manželka Lyndie, se kterou čekali za několik týdnů narození prvního dítěte.

Zdroje[editovat]

  • Andy Irons dies en route to Hawaii. ESPN.com [online]. 2010-11-03 [cit. 2010-11-04]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • World Champion Andy Irons Passes Away. ASP World Tour web [online]. 2010-11-03 [cit. 2010-11-04]. Dostupné z: [2]. (anglicky)