Přeskočit na obsah

Zlatý pohár v Cheltenhamu vyhrál Long Run

Z Wikizpráv

Pátek

Dostihové závodiště v Cheltenhamu

K radosti svého majitele a dvojnásobné radosti jeho syna, který byl totiž navíc v sedle šampiona, se Long Run stal vítězem letošního Zlatého poháru v Cheltenhamu. Tradiční překážkový dostih, vedle Velké národní nejprestižnější ve Velké Británii, vyhrál přesvědčivě s náskokem sedmi délek. Šestiletý Long Run je nejmladším vítězem dostihu od roku 1963.

Tři čtvrtě kilometru před cílem 5,3 km dlouhého dostihu byli společně vedle sebe na čele jeho bývalí vítězové Kauto Star, Denman a Imperial Commander. Nakonec ale zvítězil Long Run, který s kursem 7:2 konečně prolomil dosavadní sérii neúspěchů na zdejším závodišti. Navzdory tomu, že na jiných místech už zaznamenal různé úspěchy, dva dosavadní starty v Cheltenhamu skončil zklamaný.

V sedle Long Runa byl Sam Whaley-Cohen, který je synem majitele koně, Roberta Whaleyho-Cohena. „Mít koně, který startuje ve Zlatém poháru, je čest. Ale mít syna, který jel v sedle vítěze, to je sen. Poslední překážku překonal opravdu dobře a v té chvíli jsem věděl, že ho už nikdo nechytí. Je to skvělý mladý kůň.“

Výsledky: 1. Long Run (Whaley-Cohen), 2. Denman, 3. Kauto Star, 4. What A Friend

Zdroje

[editovat]
  • Long jumps to Gold Cup glory. UKPA via Google [online]. 2011-03-18 [cit. 2011-03-18]. Dostupné z: [1]. (anglicky)