Přeskočit na obsah

Znovuzvolený předseda Lukin chce masovější paralympijský sport v Rusku

Z Wikizpráv

Středa

Vladimir Lukin (2011)

Ruský paralympijský výbor zvolil Vladimira Lukina na jeho páté období předsedou. Na volebním shromáždění v Podolsku Lukin získal všechny hlasy, protože byl jediným kandidátem.

Lukin poukázal na to, že v Rusku sportuje pouze tři až pět procent lidí se zdravotním postižením. Řekl, že až v případě, kdy počet dosáhne deseti procent, bude možné hovořit o masovém paralympijském sportu, a bez masového sportu nebudou žádné nové paralympijské hvězdy. Lukin zdůraznil, že nedostatečná koncentrace na budování bezbariérových měst v Rusku je hlavní překážkou, aby se pustilo do sportu více zdravotně postižených.

Ruský paralympijský výbor také zvolil Pavla Rožkova, který sloužil jako šéf ruského paralympijského týmu v Soči, prvním místopředsedou a šéfem exekutivy. Ruský tým vedený Rožkovem vyhrál pořadí národů na zimních paralympijských hrách v Soči, prvních paralympijských hrách konaných v Rusku vůbec. Ruští paralympionici získali 80 medailí, 30 z nich zlatých.

Lukin je předsedou výboru od roku 1996. 76letý syn jednoho ze zakladatelů Komsomolu Pjotra​ Lukina od roku 2003 také působí jako ruský ombudsman.

Zdroje[editovat]

  • Лукин остался во главе Паралимпийского комитета России. Советский Спорт [online]. 2014-04-23 [cit. 2014-04-23]. Dostupné z: [1]. (rusky)
  • Лукина переизбрали на пост главы Паралимпийского комитета России. trud.ru [online]. 2014-04-23 [cit. 2014-04-23]. Dostupné z: [2]. (rusky)