Zpěvačka Whitney Houston nečekaně zemřela

Z Wikizpráv

Sobota

Whitney Houston v roce 2009

Zpěvačka oceněná řadou cen Grammy a herečka Whitney Houston zemřela dnes ve věku 48 let v hotelu v Los Angeles. Její smrt zasáhla jak její fanoušky, tak její kolegy a osobnosti zábavního průmyslu. K úmrtí divy známé také díky hlavní roli v kasovním trháku Osobní strážce došlo den před předáváním cen Grammy, kde měla rovněž vystoupit. V nedělním programu Grammy vystoupí se zvláštním číslem na počest Houstonové Jennifer Hudsonová.

Za mrtvou byla podle policie prohlášena odpoledne na pokoji v hotelu Beverly Hilton. Vyšetřovatelé médiím popsali, že poté, co se záchranáři dostali do jejího pokoje, pokoušeli se zpěvačku oživit. Příčina smrti zatím nebyla určena.

Whitney Houston prodala kolem 170 milionů desek a singlů a byla jednou z nejúspěšnějších zpěvaček světa. Její debutové album se v roce 1985 prodalo v celosvětovém nákladu 25 milionů kusů. Její úspěch nebyl náhodný. Inspirovaly ji mnohé zpěvačky v čele s její matkou Cissy Houstonovou, sestřenicí Dionne Warwickovou a kmotrou Arethou Franklinovou.

Zemřelá hvězda byla v letech 1992 až 2007 vdaná za zpěváka Bobbyho Browna, se kterým měla dceru. Browna často vinila ze způsobení rozpadu manželství, Brown byl dokonce v roce 1993 potrestán za domácí násilí.

Zdroje[editovat]