Přeskočit na obsah

Zveřejněny první záběry z nového filmu s Indianou Jonesem

Z Wikizpráv

Čtvrtek

První záběry z nového, v pořadí již čtvrtého filmu se slavným archeologem Indianou Jonesem zveřejnila společnost Paramount. Film se bude jmenovat Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (Indiana Jones a království křišťálové lebky). V amerických i českých kinech bude mít premiéru 22. května letošního roku. Nyní je již dotočen a probíhají postprodukční práce. [1] [2] [3] [4]

Stejně jako u prvních tří dílů je režisérem nového filmu Steven Spielberg, producentem George Lucas a „Indyho“, svérázného archeologa s kloboukem, bičem a strachem z hadů hraje opět Harrison Ford. Po jeho boku se ve filmu objeví Shia LaBeouf coby jeho společník a Karen Allenová, která hraje Marion známou z Dobyvatelů ztracené archy. Dále ve filmu hrají například Cate Blanchettová, Ray Winstone, Jim Broadbent a John Hurt. Naopak chybět bude již zesnulý Pat Roach, který hrál ve všech třech prvních dílech. Nabídku odmítl i Sean Connery, který ve filmu Indiana Jones a poslední křížová výprava ztvárnil Indyho otce.

Podrobnosti o ději nového filmu jsou zatím přísně utajovány. Je však známo, že Indy se tentokrát vypraví pátrat po jihoamerických artefaktech obdařených nadpřirozenými schopnostmi a v patách mu již nebudou němečtí nacisté, ale ruští komunisté.

Postavu svérázného archeologa Indiana Jonese hledajícího tajemné artefakty vymysleli Lucas a Spielberg před 25 lety na dovolené na Havaji. První film Dobyvatelé ztracené archy měl premiéru v roce 1981. Pro velký úspěch byla natočena dvě pokračování, Indiana Jones a chrám zkázy (1984) a Indiana Jones a poslední křížová výprava (1989). Ta měla být poslední, nicméně v roce 2006 bylo oznámeno natáčení dalšího pokračování. Projekt se však vlekl, protože Spielberg a Lucas nebyli spokojeni s několika prvními verzemi scénáře.

Kromě čtyř filmů byl Indiana Jones hlavním hrdinou televizního seriálu Mladý Indiana Jones a několika úspěšných počítačových her.

Reference

[editovat]
  1. Idnes: Indiana Jones odtajnil první záběry nového filmu
  2. Idnes: Slavný návrat: Indiana Jones versus komunisté
  3. Aktuálně.cz: Indiana Jones bude válčit s křišťálovou lebkou
  4. Oficiální stránka filmu