Ředitel Centra pro zjišťování výsledků ve vzdělávání odvolán

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Pavel Zelený, ředitel Centra pro zjišťování výsledků ve vzdělávání (zkráceně CERMAT, dřívější Centrum pro reformu maturitní zkoušky), byl včera odvolán ze své funkce. Potvrdila to Kateřina Böhmová, mluvčí ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT). Oficiálním důvodem je časový skluz při přípravě státních maturit.

Nový šéfem CERMATu se stal Martin Mach, ředitel odboru středního a vyššího odborného školství MŠMT. Od jmenování Macha do funkce si ministerstvo slibuje těsnější spolupráci a hledání levnějších, jednodušších a lepších řešení při dolaďování konečné podoby státní maturity. Mach je již čtvrtým ředitelem CERMATu za poslední dva roky. Před ním v této funkci působili Martin Chvál, Iva Kabeláčová a Pavel Zelený.

Státní maturitní zkoušku budou středoškoláci skládat poprvé v roce 2010. Bude se skládat z povinné a volitelné části, obě ve dvou úrovních obtížnosti. Od školního roku 2011/2012 se nová maturita rozběhne naplno. Maturanti budou povinně maturovat z češtiny a cizího jazyka, dalším povinným předmětem bude matematika, společenskovědní základ nebo informatika. Kromě toho bude součástí maturity i profilová část zkoušky, jejíž obsah je plně v kompetenci ředitele školy.

Zdroje[editovat]

  • Na státní maturity dohlédne nový ředitel Centra pro zjišťování výsledků ve vzdělávání. Novinky.cz [online]. 2009-01-08 [cit. 2009-01-08]. Dostupné z: [1].
  • Cermat mění šéfa kvůli skluzu při přípravě státních maturit. České noviny [online]. 2009-01-07, rev. 2009-01-07 [cit. 2009-01-08]. Dostupné z: [2].

Související zprávy[editovat]

Externí odkazy[editovat]