Pavel Zelený opět šéfuje CERMAT

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Čtvrtek

Pavel Zelený, kterého 7. ledna 2009 odvolal z funkce tehdejší ministr školství Ondřej Liška, se po půl roce vrátil do svého křesla. Jeho nástupce Martina Macha dnes odvolala současná ministryně školství Miroslava Kopicová. Mach dle informací MŠMT zůstává na ministerstvu a bude řídit projekt v oblasti dalšího vzdělávání pedagogů. Zelený od roku 2006 připravoval státní maturity a byl hlavním tvůrcem jejich logistického modelu.

Ministryně k tomu prohlásila: „Prioritním úkolem nově jmenovaného ředitele bude minimalizovat stávající rizikové faktory a bude-li to možné, navrhnout taková opatření, která umožní úspěšné konání MAG 09 (maturitní generálky – pozn. aut.) a následný průběh maturitní zkoušky. S ohledem na současnou situaci, kdy koncem srpna budou poslanci rozhodovat o dalších termínech a osudu maturitní zkoušky, bude zapotřebí rychlého rozhodování a určitého krizového řízení a v osobě Pavla Zeleného mám jistotu profesionálního souznění. Většinu potíží, které provázejí přípravu státní maturity, vidíme podobně a shodujeme se i v názoru na jejich řešení.“

Zdroje[editovat]

  • BÖHMOVÁ, Kateřina. Pavel Zelený jmenován opět ředitelem CERMATU. Tiskové zprávy MŠMT [online]. 2009-07-30 [cit. 2009-07-30]. Dostupné z: [1].
  • RODRIGUEZ, Veronika. Kopicová odvolala Macha, státní maturity budou jinak. Aktuálně.cz [online]. 2009-07-30 [cit. 2009-07-30]. Dostupné z: [2].

Související zprávy[editovat]

Externí odkazy[editovat]