Školák v Gaze zemřel na následky raketového útoku

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Pondělí

U kibucu Sa'ad se bojovalo už dříve — obranný dům poškozený v První arabsko-izraelské válce

Šestnáctiletý školák Daniel Viflik zemřel v neděli v Gaze na následky útoku, při němž byl počátkem dubna nedaleko kibucu Sa'ad zasažen palestinskou raketou autobus, ve kterém cestoval. Autobus byl v tu chvíli skoro prázdný, neboť ostatní školáci vystoupili dříve, a kromě Daniela v něm byl pouze řidič, jenž byl také zraněn.

Hoch byl převezen na jednotku intenzivní péče do lékařského centra Soroka. Podle ošetřujícího lékaře byl Danielův stav velmi vážný a smrt nebyla překvapením, neboť chlapci krátce po přivezení začaly selhávat mozkové funkce.

Lékař dále uvedl, že „s ohledem na citlivé okolnosti případu“ lékaři pokračovali s ošetřováním, i když neviděli šanci na záchranu.

Mluvčí hnutí Hamás prohlásil, že útok na autobus byl neúmyslný a že není cílem hnutí zaměřovat se na izraelské školáky. Také podotkl, že na silnici, kde k útoku došlo, je hodně vojenského provozu.

Viflikův otec uvedl: „Daniel bojoval, ale odešel klidně. Jsem si jist, že je teď na dobrém místě.“

Zdroje[editovat]

Tato zpráva byla založena zčásti nebo zcela překladem zprávy Schoolboy dies in Gaza after bus hit by rockets na anglických Wikizprávách.

  • Israeli boy Daniel Viflic dies after rocket hits bus. BBC [online]. 2011-04-18 [cit. 2011-04-18]. Dostupné z: [1]. (anglicky)