Přeskočit na obsah

11 lidí zahynulo při nehodě v kanadském Ontariu

Z Wikizpráv

Pondělí

Cedule „Vítejte v Perth East“, nedaleko místa nehody

Deset dělníků a řidič, který je vezl z práce domů, zahynulo při nehodě mikrobusu u kanadského Stratfordu, asi 20 kilometrů západně od Kitcheneru na jihu provincie Ontario. Další tři lidé jsou v nemocnici ve vážném stavu. Policie příčiny nehody vyšetřuje.

Van byl zasažen traktorem, který ho bočním nárazem smetl ze silnice. Zničený vůz zůstal vzhůru nohama opřený o stěnu domu, trosky ale byly rozházené do širokého okolí. Kabina řidiče byla zcela zdemolovaná.

„Mít tolik mrtvých v jediné chvíli je absolutně strašlivé. Dělám tuhle práci 28 let a nikdy jsem nic podobného neviděl,“ popsal zážitek z místa nehody inspektor otarijské policie Steve Porter.

Oběti jsou převážně peruánští přistěhovalci zaměstnaní při vakcinaci kuřat na nedaleké farmě. Koroner bude muset pracovat na identifikaci obětí delší dobu. Jazyková bariéra komplikovala i záchranu a ošetřování přeživších.

Podle médií jde o nejtragičtější dopravní nehodu v Kanadě od roku 1989. Zatím nejhorší následky měla v Kanadě nehoda autobusu v srpnu 1978, při které zahynulo 41 lidí.

Zdroje[editovat]

  • 11 dead in 'horrific' Ont. crash. Toronto Sun [online]. 2012-02-06 [cit. 2012-02-07]. Dostupné z: [1]. (anglicky)